Kolędnicy misyjni 2009

26 grudnia w kościele parafialnym odbyło się tradycyjne posłanie kolędników misyjnych. Jak co roku akcja ma charakter religijny i wychowawczy, a przyświeca jej hasło: "Sara mbi ga zo" tzn. "Pomóż mi stać się człowiekiem". Zebrane w tym roku fundusze będą pomocne w opłaceniu nauki dla uczniów w Republice Środkowoafrykańskiej, w wybudowaniu sal katechetycznych, zakupie sprzętu dla dzieci niepełnosprawnych oraz  powstaniu studni głębinowych w parafii Bimbo w Republice Środkowoafrykańskiej. Akcja kolędników misyjnych w diecezji tarnowskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem i rozwija się z roku na rok. W poprzedniej edycji w kolędzie misyjnej wzięło udział blisko 16 tysięcy dzieci i młodzieży z 361 parafii. "Mali misjonarze" odwiedzili około 132 tysiące rodzin. Zebrali rekordową sumę ponad 920 tysięcy złotych.