Święcenia diakonatu

Dnia 21 maja 2011 r. w Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej nasz parafianin kl. Waldemar Wołek wraz z 8 klerykami  przyjął z rąk bp. Wiesława Lechowicza święcenia diakonatu. Ks. Bp. w krótkiej homilii, zwracając się do nowo wyświęconych diakonów, przypomniał im o ich zadaniach i funkcji w Kościele. Diakon powołany jest do służby - Bogu i człowiekowi. Ta służba obejmuje dwa wymiary: przy stole eucharystycznym (spełnianie posługi związanej z liturgią) oraz przy tym codziennym stole, gdzie każdego dnia spożywany jest chleb (służba biednym, chorym i potrzebującym pomocy).

Drogi dk. Waldku - składamy Ci najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości w powołaniu, czerpania wielu radości z tego, co robisz i do czego zostałeś powołany. Wierzymy, że o chleb na tych wyżej wymienionych stołach zatroszczy się Bóg, ale potrzeba ciągle tych, którzy ten chleb będą rozdzielać. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy obfitości Bożych łask. Szczęść Boże.