Kolędnicy misyjni

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia rodziny w naszej parafii odwiedzili kolędnicy misyjni. Wielu z nich zaprezentowało się w pięknych okolicznościowych strojach typowych dla Matki Bożej, św. Józefa, anioła, diabła, śmierci czy pasterzy.  Nie zabrakło także osób przebranych za Indian, Afrykańczyków i mieszkańców Ameryki Południowej. Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało: „E kangbi mabe tie”, co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza „Dzielmy się wiarą”. Ofiary zebrane przez kolędników zostaną przeznaczone na realizację dzieł misyjnych wśród dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu: edukację, katechizację dzieci z biednych rodzin, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.

Wyniki konkursu na najpiękniejszy strój kolędniczy:

Nosewicz Julia - św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef