Misterium Drogi Krzyżowej

25 marca po raz piąty uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej połączonej z  Misterium Męki Pańskiej. Tym razem nabożeństwo odbyło się  na placu przed plebanią. Wzięli w nim udział mieszkańcy Uszwi, Zawady Uszewskiej oraz goście z Jurkowa, którzy przybyli z byłym wikariuszem naszej parafii ks. Janem Baranem. Sceny pasyjne odgrywane przez aktorów pozwoliły na głębsze przeżycie kolejnych stacji drogi krzyżowej. Nabożeństwo zakończyła Komunia Święta.

Słowa uznania należą się twórcom misterium,  którzy z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role i włożyli wiele trudu w przygotowanie widowiska.

W misterium wystąpili: Pan Jezus-Józef Pawełek, Piłat- Jan Rozciecha, Matka Boża- Wanda Cichostępska, Szymon Cyrenejczyk- Ryszard Toboła, Weronika- Katarzyna Toboła, płaczące niewiasty- Zofia Babraj, Krystyna Cichostępska, Teresa Pawełek, Aleksandra Opoka, Urszula Jagielska, Nikodem- Krzysztof Hamowski, Józef z Arymatei- Jan Zych, Jan- Marcin Pasek, łotry-Jan Kowalczyk,  Kazimierz Babraj,   żołnierze – Marek Pawełek, Kamil Pawełek, Stanisław Borek, Jan Bartys, Marcin Cichostępski, faryzeusze- Tadeusz Górka,  Janusz Kowalczyk, narratorzy- Lucyna Wnęk, Monika Zych,  prowadzący -Janusz Zych.

Nad całością czuwała  Lucyna Wnęk - instruktor Świetlicy Wiejskiej w Uszwi.