Kolędnicy misyjni 2015

Jak co roku 26 grudnia w naszej parafii odbyło się posłanie kolędników misyjnych. Specjalnego błogosławieństwa udzielił im ksiądz proboszcz Jan Kudłacz.  W role kolędników wcieliły się dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjum. Łącznie przygotowano osiem grup, które odwiedzały domy w Uszwi i Zawadzie Uszewskiej. Każdej  z nich towarzyszyła osoba dorosła. Hasło tegorocznej kolędy – Cristo Causai Raicu (Oddali życie dla Chrystusa) nawiązywało do męczeńskiej śmierci dwóch polskich misjonarzy - bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego zamordowanych w Peru i niedawno beatyfikowanych. W tym roku kolędnicy zbierali pieniądze dla dzieci  z: Burkina Faso, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kazachstanu, Boliwii, Brazylii, Jamajki oraz Madagaskaru. Z zebranych datków zostaną dokończone lub będą dalej realizowane różne projekty, m.in. dożywianie dzieci, wsparcie edukacyjne pielęgniarzy, funkcjonowanie świetlic parafialnych, wiercenie studni, wyposażenie szkoły w ławki, krzesła itp., kontynuacja budowy szkoły dla głuchoniemych czy wyposażenie przedszkola w Kinszasie.  Z całego serca dziękujemy za miłą gościnę i liczne datki na te cele.

Anna Cichostępska