Koncert patriotyczny

W Uszwi jak co roku uroczyście świętowano rocznicę odzyskania niepodległości. 11 listopada już po raz drugi w kościele parafialnym odprawiona została przez księdza proboszcza Jana Kudłacza Msza  święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie miały miejsce wyjątkowe wypominki. Wspominaliśmy największych bohaterów narodowych, którzy nie wahali się oddać życia  w obronie Ojczyzny, przeplatając modlitwę śpiewem najpiękniejszych  pieśni patriotycznych. Całe wydarzenie przygotowali panowie z grupy teatralnej działającej przy Świetlicy Wiejskiej  w Uszwi  oraz grupa młodzieży, którym na akordeonie akompaniował pan Jakub Tota.

Dziękuję wszystkim, którym droga jest miłość do naszej Ojczyzny i mimo wielu zajęć znaleźli czas, by przybyć na to wyjątkowe nabożeństwo.

Lucyna Wnęk