Zmarł o. Władysław Zdunek

7 czerwca 2018 r. w Kopenhadze zmarł nasz rodak o. Władysław Zdunek z zakonu redemptorystów. Był jednym z najbardziej zasłużonych polskich kapłanów pracujących w Danii. Przez 42 lata posługi na duńskiej ziemi dał się poznać jako gorliwy duszpasterz i patriota. Na podkreślenie zasługuje jego działalność polonijna. Pełnił funkcję kapelana Koła Armii Krajowej, Samodzielnego Koła Stowarzyszenia Polskich Kombatantów, Domu Polonii w Kopenhadze oraz należał do współzałożycieli Związku Harcerstwa Polskiego w Danii. Najpierw pracował na wyspie Fionii, następnie był proboszczem  parafii:  Nyborg i Assens, św. Anny w Kopenhadze oraz św. Mikołaja w Hvidovre. Opublikował wiele artykułów o tematyce teologicznej, psychologicznej, pedagogicznej i historycznej.

Pogrzeb o. Władysława Zdunka odbył się 15 czerwca w Kopenhadze.

Zobacz także

Zobacz także