Spotkanie z kolędą

30 stycznia w remizie OSP odbyło się „Spotkanie z kolędą”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili „Kolędnicy znad Uszwicy”. Był to jubileuszowy występ tej grupy teatralnej działającej przy Świetlicy Wiejskiej w Uszwi. W ciągu 10 lat istnienia zespół aktorski pod kierunkiem p. Lucyny Wnęk odnosił liczne sukcesy w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej oraz w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej, prezentując wysoki poziom artystyczny. W tym roku panowie odegrali scenkę „Kolęda z Herodem”. Grupa wystąpiła w składzie:

Herod: Grzegorz Szczygieł, Żyd: Jan Rozciecha, anioł: Stanisław Cebula, marszałek: Janusz Zych, żołnierz: Adam Kukla, królowie: Jan Kowalczyk, Jan Zych, Tadeusz Górka, dziad: Ryszard Ciura, pasterz: Józef Pawełek, gwiazdor: Krzysztof Hamowski, śmierć: Patryk Smoleń, diabeł: Marcin Pasek.

W czasie spotkania kolędowego wystąpiła także młodsza grupa kolędnicza w scence „Kolęda z turoniem”. Debiutanci wspaniale zaprezentowali się publiczności i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Role kolędników odegrali:

Żyd: Szymon Mitera, chłop: Wiktor Kostuch, baba: Mateusz Babraj, dziad: Wiktor Kubacki, pasterze: Karol Wnęk, Filip Dobranowski, Kacper Dobranowski, turoń: Maksymilian Klecki

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.

Zobacz także relację Gościa Tarnowskiego

Fot. Marzena Dobranowska