Wprowadzenie relikwii św. Zygmunta Gorazdowskiego

W pierwszą niedzielę adwentu miało miejsce wprowadzenie do naszego kościoła parafialnego relikwii św. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa. Z tej okazji gościliśmy siostry józefitki z Krakowa, Tarnowa, Krosna i Tuchowa.  W czasie uroczystej sumy relikwie zostały przekazane przez s. prowincjalną Antonię Piekarz na ręce ks. proboszcza Jana Kudłacza, który umieścił je w mensie ołtarza.  Postać św. Zygmunta Gorazdowskiego przybliżyła s. Dolores Siuta. Siostry józefitki przygotowały także oprawę muzyczną liturgii. W organizację uroczystości włączyły się członkinie „Modlitewnej Grupy Świętego Józefa” pod kierunkiem przełożonej uszewskiej wspólnoty sióstr józefitek – s. Grzegorzy Bukity. Po mszy św. wierni mogli ucałować relikwie i otrzymać bułeczkę symbolizującą charytatywne dzieła św. Zygmunta Gorazdowskiego.

Siostry józefitki pełnią posługę w Uszwi ponad 50 lat, ciesząc się uznaniem i szacunkiem. Obecność relikwii założyciela ich Zgromadzenia to dla naszej parafii  wyróżnienie i powód do radości.

Zobacz relację Gościa Tarnowskiego

Zobacz relację tarnowskiej prowincji ss. józefitek