Misterium „Ty jesteś Mesjasz"

24 marca w naszym kościele zostało zaprezentowane misterium „Ty jesteś Mesjasz” przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Świetlicy Wiejskiej w Uszwi, Akcję Katolicką oraz młodzież z Grupy Apostolskiej. Na przedstawienie złożyły się inscenizacje scen ewangelicznych z życia Pana Jezusa przeplatane pieśniami w wykonaniu scholi. Widzowie mogli zobaczyć, m.in. powołanie pierwszych uczniów, Kazanie na Górze, uzdrowienie niewidomego, drogę krzyżową czy rozesłanie apostołów. Przekazywane treści wpisywały się w czas wielkopostnej refleksji. Nastrój widowiska budowały muzyka oraz oświetlenie. Słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom, którzy poświęcili swój czas, aby włączyć się w przygotowanie przedstawienia.

W misterium wystąpili:

Pan Jezus: Piotr Osada

Apostołowie: Krzysztof Hamowski - Szymon Piotr, Jan Zych, Stanisław Cebula, Adam Kukla, Tadeusz Górka, Piotr Bober, Stanisław Borek, Wojciech Pawełek, Damian Konstanty, Michał Pabjan, Piotr Biernat, Patryk Pawełek.

Jair: Jan Kowalczyk

Niewidomy: Jan Rozciecha

Bogaty młodzieniec: Patryk Smoleń

Córka Jaira: Natalia Pisarczyk