Aktualności

Misterium „Ty jesteś Mesjasz"

24 marca w naszym kościele zostało zaprezentowane misterium „Ty jesteś Mesjasz” przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Świetlicy Wiejskiej w Uszwi, Akcję Katolicką oraz młodzież z Grupy Apostolskiej. Na przedstawienie złożyły się inscenizacje scen ewangelicznych z życia Pana Jezusa przeplatane pieśniami w wykonaniu scholi. Widzowie mogli zobaczyć, m.in. powołanie pierwszych uczniów, Kazanie na Górze, uzdrowienie niewidomego, drogę krzyżową czy rozesłanie apostołów. Przekazywane treści wpisywały się w czas wielkopostnej refleksji. Nastrój widowiska budowały muzyka oraz oświetlenie. Słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom, którzy poświęcili swój czas, aby włączyć się w przygotowanie przedstawienia.

W misterium wystąpili: 

Pan Jezus: Piotr Osada

Apostołowie: Krzysztof Hamowski - Szymon Piotr, Jan Zych, Stanisław Cebula, Adam Kukla, Tadeusz Górka, Piotr Bober, Stanisław Borek, Wojciech Pawełek, Damian Konstanty, Michał Pabjan, Piotr Biernat, Patryk Pawełek.

Jair: Jan Kowalczyk

Niewidomy: Jan Rozciecha

Bogaty młodzieniec: Patryk Smoleń

Córka Jaira: Natalia Pisarczyk

Słudzy: Adam Osada, Jakub Osada

Schola: ks. Karol Góra, Janusz Zych, Józef Pawełek, Barbara Pawełek, Małgorzata Zych, Barbara Pawełek, Patrycja Babraj, Anna Pawełek, Urszula Jagielska, Aleksandra Opoka, Kinga Rams, Anna Rzońca, Karolina Kuc, Karolina Szuba, Gabriela Kusiak, Karolina Kudzia

Operator dźwięku: Natalia Kural

Kostiumy: p. Anna Wnęk

Realizacja światła i dźwięku: Karol Dobrzański, Mateusz Kołodziej z KOŁEK Light&Sound

Nad całością czuwały: Lucyna Wnęk i Teresa Czesak

Fot. Janusz Legutko