7 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.

1. Dziś w naszej diecezji kolejna -29 Niedziela Synodalna. Kolejna niedziela nabożeństwa 40-godzinnego Na adorację zapraszamy:

od 12.00  Za cmentarzem

od 13.00  Koło rzeki

od 14.00 Dzieci Szkoły Podstawowej

od 15.00 Akcja Katolicka

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. : 7.00 i 9.00 i 11.00 oraz 17.00. Na mszę o 9.00 zapraszamy klasy od 4 do 8 Szkoły Podst. Na 11.00 klasy od 1 do 3 Szkoły Podst.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.   Składka ze Środy Popielcowej – na cele charytatywne.
  4. W Wielkim Poście codziennie msze święte rano i wieczorem o 17.00.
  5. Od środy popielcowej do niedzieli przeżywamy dni modlitw o ducha pokuty i o trzeźwość.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00 następnie msza święta.
  7. W sobotę od 8.00 odwiedziny chorych.
  8. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o 15.00, a następnie Msza św.. Przed Gorzkimi Żalami o 14.30 droga krzyżowa. Wypada, aby każdy kto może uczęszczać do kościoła, był w Wielkim Poście na drodze krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
  9. W związku ze zbliżającą się wizytacją w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Przeprowadzi je ks. Józef Waśko, kapelan Szpitala w Brzesku. Program na niedzielę – msze jak w niedziele W. Postu.
  10. Gość niedzielny. Mały Gość. Miłujcie się, Promyczek Dobra.
  11. Organizowana jest pielgrzymka autobusowa- dwudniowa do Niepokalanowa, Torunia – Radio Maryja , Licheń i Kalisz w dniach 22 i 23 maja. Zgłoszenia u P. Barbary Opoka. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  12. Dziś o 17.00 Zebranie Rady parafialnej.
  13. Ogłoszenie z Gminy o paczkach.
  14. Z pogrzebu śp. Alfredy Kotarba będzie 8 mszy św.

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE