Ogłoszenia Parafialne - XXV Niedziela Zwykła

(20.09.2020 r.)

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracowników mediów, aby w poczuciu odpowiedzialności wykonywali swoja pracę i przyczyniali się do budowania jedności między ludźmi. Módlmy się również za siebie, o roztropne korzystanie ze środków przekazu.

2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe, na które zaproszeni są szczególnie pielgrzymi Grupy 8, św. Stanisława – Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00. Po Mszy świętej spotkanie integracyjne.

3. W najbliższy piątek (25 IX) w godz. 18.30 – 21.00, będzie w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy).

Od godz. 20.00 – możliwość spowiedzi.

O godz. 20.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez młodzież, następnie możliwość przyjęcia Komunii Św. i zakończenie o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- Poniedziałek: Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę (21 IX)

- Środa: Św. Ojca Pio (23 IX)

Wszystkim solenizantom i jubilatom najserdeczniejsze życzenia.

5. Za tydzień Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz diecezjalne modlitwy w Szczepanowie o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciw trzeźwości.

6. W sobotę (26 IX) o godz. 9.00 w Domu Parafialnym zbiórka kandydatów na ministrantów – chłopcy od klasy III Szkoły Podstawowej.

O godz. 10.00 – zbiórka DSM-u, na którą zapraszamy dziewczynki od kl. II Szkoły Podstawowej.

7. Od czwartku do soboty w parafii Gnojnik nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Gargano. Program umieszczony jest w gablocie.

8. Polecamy:

Gość Niedzielny (O mediach społecznościowych, które jak fala powodziowa, niosą ze sobą wszystko – skarby i śmieci. / O siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach. / Rozmowa o tzw. śmierci klinicznej z autorem książki „Życie po śmierci”. / Groźne skutki zdrowotne COVID-19.) Promyczek Dobra, Kalendarz misyjny (6 zł.)

9. W Środę (23 IX) na parkingu obok kościoła będzie ambulans diagnostyczny. W godz. 15.45 – 16.15 będzie możliwość badań na osteoporozę, zakwaszenie organizmu, koronawirusa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Wójt Gminy Gnojnik oraz Kierownik GOPS informują, że w czwartek (24 IX) będą wydawane paczki żywnościowe osobą zakwalifikowanym do Programu. Paczki wydawane będą w godz. 8.00 – 13.00 w Budynku komunalnym przy sklepie Malinka. Prośba o zachowanie środków ostrożności, w związku z koronawirusem.

11. Wójt Gminy Gnojnik i sołtys Zawady Uszewskiej zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie w dniu 27 IX 2020 ( w niedzielę) o godz. 17.15 w Domu Ludowym. Tematem zebrania będzie między innymi podział funduszu sołeckiego na rok 2021 i sprawy bieżące wsi.

12. Filia w Bochni Staropolskiej Szkoły Wyższej, zaprasza na studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: - Finanse i Rachunkowość, - Marketing, - Psychologia.

13. Wójt Gminy Gnojnik i sołtys Uszwi zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 27 IX 2020 o godz. 12.15 w Domu Strażaka w Uszwi. Tematem zebrania będzie między innymi podział funduszu sołeckiego na rok 2021 i sprawy bieżące wsi.

14. Za śp. Krzysztofa Tekiela zostanie odprawionych 26 Mszy Św. od uczestników pogrzebu.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Kowalczyk. Dzisiaj po ostatniej Mszy św. różaniec w jego intencji. Pogrzeb planowany jest na wtorek (22 IX) o godz. 14.30. Wcześniej o godz. 14.00 – różaniec. Polećmy jego duszę miłosiernemu Bogu...

***

Prośba o dalsze stosowanie się w kościele do zaleceń służb sanitarnych. Starajmy się zachować bezpieczny dystans w kościele oraz przy podchodzeniu do komunii. Według przepisów w kościele mamy maseczki. Na zewnątrz obowiązuje zasada odpowiedniego odstępu. Przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.

***

Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami: na wypadek, na wnuczka, na policjanta. Schemat wygląda następująco: do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, że osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek i aby odzyskać wolność konieczne są pieniądze. Policja apeluje aby w takim przypadku natychmiast dzwonić na numer 112.

***

Jest pomysł, aby wydać folder poświęcony żołnierzom, którzy walczyli w I i II wojnie światowej, a pochodzili z Uszwi i Zawady Uszewskiej. Warto przywrócić pamięć o nich, dlatego jeśli ktoś ma w swojej rodzinie takiego bohatera i posiada zdjęcia, pamiątki, dokumenty z nim związane, prosimy o kontakt z p. Lucyną Wnęk ze Świetlicy Wiejskiej w Uszwi. Informacje będą zbierane do końca września.

Konto naszej parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka p/w Św. Floriana

32-865 Uszew, Uszew 130

Konto bankowe w BP Bank Polski:

55 1020 4984 0000 4702 0034 8409

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na konto jak bezpośrednie. Niech Bóg błogosławi!

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE