32 NIEDZIELA  ZWYKŁA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2017 r.
  1. Dziś w Polsce obchodzimy Święto Niepodległości -100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Suma w intencji Ojczyzny - dziękczynno -błagalna. Po niej poświęcenie monumentu przy remizie OSP w Uszwi, związanego z dzisiejszym świętem. Dziękuję pomysłodawcom i fundatorom za powstanie tegoż pomnika.
  2. Dziś msza św. popołudniowa o 15.00, a o 16.00 w Domu Strażaka w Uszwi koncert pieśni patriotycznej połączony z krótką lekcją historii.
  3. We środę na wieczorną mszę św. zapraszamy dzieci kl. 3 z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
  4. We czwartek po wieczornej mszy św. Spotkanie członków Akcji Katolickiej
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20 do 21
  6. G.N, Mały G. Miłujcie się,  Promyczek Dobra.
  7. W przyszłą niedzielę Dzień Ubogich. Są "tytki" czyli torby charytatywne - można je pobrać i napełnić i przynieś do zakrystii w tygodniu, aby potem przekazać potrzebującym.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka na ogrzewanie kościoła.
  9. Sołtys Uszwi będzie przyjmował 4 ratę podatku w dniach od 13 do 16.11. od 8 do 10 w biurze sołtysa w Uszwi, a sołtys Zawady U. w dniach od 13 do 15.XI od 11do12 w Domu Ludowym w Zawadzie U..

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE